Kawałek nieba w domu, czyli fototapety z motywem chmur

Chmury to chyba najpiękniejszy widok, który możemy podziwiać o każdej porze dnia i porze roku. Chmury możesz podziwiać leżąc wiosną na zielonej trawie, opalając się nad morzem lub po prostu podczas spaceru przez miasto. Patrząc w chmury nie widać nic poza nimi, łatwo jest się oderwać od otaczającej przestrzeni, hałasu ulicy, rozmów ludzi, natłoku pracy i widoku wysokich wieżowców, które na co dzień przesłaniają tak piękny widok.

Chmury są wyjątkowe głównie z tego względu, że są niepowtarzalne. Można by godzinami wpatrywać się w niebo i nie zobaczyć dwóch takim samych obłoków. Często niebo jest inspiracją dla twórczości artystów, ponieważ patrząc na płynące chmury, można by opowiedzieć historie jakie sobą przedstawiają. Widok obłoków pozwala odetchnąć, spojrzeć w dal, „zresetować się”, a nie łatwo jest to zrobić w pędzie dnia codziennego.

Dlaczego by więc nie stworzyć sobie takiego widoku również w domu?

 

Sen pod chmurką

Skoro natura stworzyła nam coś tak wyjątkowego jak niebo, warto pomyśleć o tym, aby przenieść chociaż jego skrawek do naszego mieszkania. Z pewnością każdy z nas chciałby budzić się codziennie patrząc w chmury. Jest to możliwe dzięki niecodziennemu umieszczeniu fototapety na suficie. Wyobraź sobie, o ile milej obudzić się z takim widokiem, zamiast nudnego białego sufitu. A wieczorem zasypiać, gdy tylko delikatnie oświetlone obłoki, wyglądają już zupełnie inaczej niż rano.

 

Z głową w chmurach

Fototapeta z motywem chmur sprawdzi się również doskonale jako dekoracja np. ściany za łóżkiem w sypialni. Jasne, stonowane barwy bieli i błękitu wprowadzają poczucie spokoju, relaksu, miło będzie zasypiać w takim otoczeniu. Odpowiednie będą motywy utrzymane w chłodnej kolorystyce błękitów i szarości.

To fototapety imitują błękitno-białe obrazy namalowane akwarelą, uzyskany efekt jest niepowtarzalny, nieco grandżowy. Takie motywy cechuje naturalność i swojego rodzaju niedbałość. Dla osób, które lubią ten styl ważne jest zaprezentowanie własnego podejścia do otaczającej przestrzeni.

Taka sypialnia wygląda lekko, świeżo, pozwala na doskonały sen i relaks. Jak widać na fotografiach, elementy wyposażenia sypialni mogą być utrzymane w kolorach jasnych, białych, błękitnych, ale również doskonale sprawdza się kontrastująca czerń. Białe panele drewniane przełamują lekkość pomieszczenia, nadając sypialni więcej charakteru.

Chmury mogą być również w odcieniach szarości. Taka fototapeta nada Twojemu wnętrzu więcej klasy i stylu. W takiej sypialni możesz pozwolić sobie na wprowadzenie dominującego koloru w wystroju, dobrze sprawdzą się tu odcienie błękitu i granatu, lub utrzymanie wnętrza w odcieniach bieli i szarości.

Jeśli preferujesz cieplejsze odcienie, zastosuj fototapetę z widokiem chmur o zachodzie słońca. Taka sypialnia może być wykończona naturalnym drewnem oraz jasnymi naturalnymi kolorami.

 

Kąpiel na świeżym powietrzu

Motyw chmur sprawdzi się również doskonale w Twojej łazience. Taka fototapeta pasuje do wnętrza nowoczesnego, w stylu minimalistycznym. Wolnostojąca wanna nadaje odpowiedniego charakteru temu wnętrzu. Jeśli otaczamy się pięknymi rzeczami, sami czujemy się też piękni i szczęśliwi. Kąpiel w wannie z takim widokiem z pewnością pomoże Ci się zrelaksować jeszcze bardziej. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu możesz zanurzyć się i patrząc w chmury zapomnieć o wszystkim co może wciąż dręczyć Twoje myśli, do tego kieliszek dobrego wina, kilka świeczek dla nastroju i przepis na idealne zakończenie dnia jest gotowy.

 

 

Salon

Fototapeta z motywem chmur w salonie może być nieco bardziej odważna niż w sypialni lub łazience. Nie jest to miejsce, w którym nadrzędną sprawą jest, aby się skutecznie zrelaksować. W salonie spędzamy czas w ciągu dnia, czytając książkę, bawiąc się z dziećmi, rozmawiając z przyjaciółmi. Ważne, by każda z osób w nim przebywających czuła się komfortowo.

Taka kolorystyka jest bardzo odważna, także osoba decydująca się na taką fototapetę również powinna być odważna i pewna swojej decyzji. Jednak jako dominanta w pomieszczeniu może okazać się niezwykle ekstrawagancką dekoracją.Ciemna kolorystyka kierowana jest jednak do dużych przestrzeni.

Takie fototapety mogą być odpowiednie do dekoracji pokoju dziecięcego lub, dla osób lubiących takie kolory, również sypialni. Kolory nadają wnętrzu więcej dynamiki, ale też są trudniejsze do aranżacji wnętrza, należy uważać, by nie wprowadzić chaosu w pomieszczeniu, bo na pewno nie będziemy się dobrze czuć w takiej przestrzeni.

Oprócz foto realistycznych obrazów chmur, bardzo popularne są również fototapety graficzne. Takie wzory przeznaczone są dla pokoi dziecięcych. Wyobraźnia dzieci naprawdę nie zna granic, dorosły człowiek niestety ją zaczyna zatracać. Dzieci lubią otaczać się różnorodnymi kształtami, wzorami, wieloma kolorami. Także jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak urządzić pokój dla swojego malucha, motyw chmur będzie pomysłem idealnie trafionym.Fototapety z kolorowymi chmurkami z buźkami, pozwalają na tworzenie przez dziecko ciekawych historii. Dzieci bardzo często nadają imiona swoim zabawkom, więc jeśli otrzyma tak spersonalizowaną tapetę, z pewnością również odnajdzie w niej swoich „przyjaciół” do zabawy.

 

 

Na tych graficznych fototapetach dominują różne odcienie kolorów pastelowych takich jak, zielony, żółty, pomarańczowy, różowy. Dzieci kochają kolory i świetnie czują się w takich pomieszczeniach. Nawet, gdy pomiędzy chmurkami pojawiają się kropelki deszczu lub piorunki, w tak kolorowej, pastelowej kolorystyce, fototapeta nie wprowadza wrażenia przygnębienia. Kolor szary wcale też nie musi być smutny. Szare tło w białe kropeczki oraz białe i pastelowe chmurki, idealnie sprawdzi się jako pierwszy pokój Twojego dziecka. Taka fototapeta jest bardzo stylowa i uspokajająca.