Jak urządzić pokój nastolatka?

Niecodzienne rozwiązanie – graffiti na ścianie!”

Zastanawiasz się co zrobić, aby odmienić pokój Twojego nastoletniego dziecka? Chciałbyś, aby niewielkim kosztem Jego prywatna przestrzeń nabrała unikalnego charakteru, która jednocześnie wyrazi Jego pasje i zainteresowania?
Znakomitym pomysłem, jest wykorzystanie do tego celu disignerskich fototapet z graffiti. Porozmawiaj z dzieckiem i podsuń mu parę pomysłów! Wiem, bo też jestem mamą nastolatka, że to nie jest wcale takie proste. Jednak graffiti dale nam mnóstwo możliwości i nawet najbardziej wymagający młody człowiek, może wyszukać tu coś idealnego dla siebie. Dlaczego tak myślę? Jest to barwna, bardzo żywiołowa, pełna ekspresji twórczość. Nie musimy być miłośnikami stylu ulicznego, pop artu, słuchać rapu aby odszukać na malowanych murach, cząstkę własnych myśli czy poczuć przynależność do danego miejsca. Oprócz tradycyjnie rozumianej sztuki graffiti, mamy do wyboru wspaniałe portrety ludzi, unikalne, abstrakcyjne wzory, zabawne postacie z komiksów czy filmów młodzieżowych, zatracone lofty, tajemnicze wnętrza – jest to tylko cząstka, która może nas zachwycić i z której możemy wybierać.

Dopasujmy fototapetę do stylu nastolatka, odzwierciedlając jego pasje, sposób bycia, charakter. Taki zabieg sprawi, że uzyskasz oryginalne, niepowtarzalne wnętrze. Na co zwrócić uwagę?

KOLOR – graffiti, kojarzy nam nie bardzo często z wielokolorowym obrazem, jednak nie musimy być tym obrazom wierni. W przypadku wyboru fototapety do pokoju nastolatka, zwróć uwagę na charakter Jego wnętrza. Jeśli przeważają w nim jasne, wesołe kolory, są lakierowane meble, całość dobrze uzupełni stonowana grafika. Jeśli jest więcej monochromatycznych barw, może nasze dziecko da się przekonać do bardziej wyrazistej i barwnej fototapety. TRZECI

 

 

TRZECI WYMIAR – daje nam bardzo duże możliwości, jednocześnie mamy wrażenie powiększenia pokoju, który często jest mały. Jeśli zależy nam na takim efekcie, wybierzmy fototapetę ze wzorem graffiti wykonanym np. w tunelu. Wybierając odpowiednie zdjęcie możemy uzyskać efekt 3D czyli głębi, wypukłości.

 

TEMAT/ PRZEDSTAWIENIE – fototapetę graffiti możemy dobrać tak, że będzie odpowiadała gustom nastolatka. Mogą pojawić się wesołe postacie z komiksów, motywy muzyczne, rysunkowe przedstawienia miast, elementy geometryczne, orientalne czy monochromatyczne przeplatające się obrazy. To tylko kropla w morzu możliwości i wstęp do uwolnienia naszej wyobraźni!

Zdjęcia wykorzystane w artykule: www.pl.pinterest.com