FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Czym jest fototapeta?

   Najprościej mówiąc jest to tapeta z nadrukowaną fotografią wysokiej rozdzielczości.

  2. Widzę, że oferują Państwo różne rodzaje fototapet. Czym one się różnią?

   Rzeczywiście możemy zaproponować Państwu kilka możliwości:

    • z dodatkiem lateksu – prezentuje bardzo wysoką jakość wydruku oraz doskonałą stabilność po naniesieniu. Jest nieco grubsza od popularnych rozwiązań papierowych, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała. W przypadku lekkiego zabrudzenia można ją ścierać wilgotną ścierką. Niezalecana do pomieszczeń w których występuje wilgoć, np. łazienek. Natomiast idealnie prezentuje się w sypialni, kuchni czy też salonie. Do jej przyklejenia używamy standardowego kleju do tapet.
    • z dodatkiem fizeliny – dzięki mocnej strukturze idealnie sprawdza się w miejscach, w których występuje ryzyko zalania, zarysowania lub zabrudzenia. Bardzo dobrze prezentuje się w hotelach, restauracjach, pubach oraz w innych obiektach komercyjnych. Do niewątpliwych atutów tej dekoracji należy łatwy sposób aplikowania na ścianę, dlatego też polecamy ją osobom, które mają mniejsze doświadczenie w klejeniu tapet.
    • fototapety na folii samoprzylepnej błysk/ mat – taką tapetę można już od razu po zakupie zaaplikować na ścianę bez użycia kleju. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Również możemy ją nakleić na powierzchnie szklane albo drewniane.

   Do prezentowanych wariantów zaprezentowaliśmy dokładną instrukcję, dzięki czemu bez trudu poradzicie sobie z aplikowaniem każdego rodzaju fototapety.  3. Laminat? Czy zawsze jest potrzebny?

   Pozwala on na zabezpieczenie dekoracji przez zabrudzeniami oraz zarysowaniami. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, gdzie łatwo o kontakt z wodą czy też występuje ryzyko poplamienia dekoracji. Również pokój dziecięcy wydaje się dobrym przykładem miejsca, w którym grafika powinna być zalaminowana.

  4. Czy znak wodny pojawia się na zamówionej fototapecie?

   Nie, jego zamieszczenie na zdjęciu ma na celu ochronę praw autorskich. Dostarczony do Państwa produkt będzie pozbawiony znaku wodnego.

  5. Czy fototapeta może znajdować w łazience?

   Oczywiście, ale proszę pamiętać o zaznaczeniu opcji z laminatem. Uchroni to fototapetę przed ochlapaniem i uszkodzeniem.

  6. Czy mogę samodzielnie przykleić fototapetę?

   Nie ma do tego żadnych przeszkód. Należy jednak pamiętać, że niezbędna jest pomoc drugiej osoby. Proszę nie zapomnieć skorzystać z naszej instrukcji – tylko wypełnienie wszystkich zaleceń pozwoli na sukcesywne zakończenie prac. Kiedy jednak nie mamy doświadczenia w klejeniu tapet, warto zlecić to zadanie fachowcowi. Pozwoli to uniknąć przypadkowego zniszczenia dekoracji lub nieprawidłowego jej zaaplikowania.

  7. Czy fototapeta jest bezpieczna?

   Jak najbardziej. Po pierwsze została ona wykonana z substancji, które w żaden sposób nie powodują zagrożenia dla zdrowia, ani nie wywołują żadnych alergii. Warto jednocześnie zaznaczyć, że użyty w niej papier przeszedł pozytywnie testy rozprzestrzeniania się ognia.

  8. Co zrobić, gdy fototapeta mi się znudzi? Czy łatwo ją usunąć?

   Po pierwsze, nie wydaje nam się, żeby w krótkim czasie chcielibyście zrezygnować z fototapety. Doskonała jakość wydruku oraz głębokie kolory fotografii z pewnością szybko się nie opatrzą. Kiedy jednak postanowicie ją zdjąć, to nie powinno sprawić to większego problemu. Można w tym celu zakupić specjalny roztwór, który należy rozprowadzić zgodnie z instrukcją producenta. Tańszą alternatywą jest spryskanie całej powierzchni wodą i poczekanie około 15 minut. Przez ten czas powinna ona nasiąknąć i samoistnie odchodzić od ściany.

  9. Dopiero, co zakończyłem remont. Czy mogę zabierać się do przyklejenia fototapety?

   Niestety, ale trzeba będzie się wstrzymać z aplikowaniem dekoracji. Zalecamy poczekanie około dwóch tygodni przed rozpoczęciem naklejania fototapety. W innym przypadku, może się ona nie trzymać prawidłowo na ścianie albo będą widoczne niedociągnięcia.